3

FİLMİ İZLE

 

tasyastik5

TAŞ YASTIK / CONCRETE PILLOW

2007 Yılında Şangay Uluslar arası Film Festivali’nde dünya prömiyeri yapan Taş Yastık 2008 yılında Türkiye’de vizyona girdi. Japonya’dan Polonya’ya bir çok film festivaline davet edildi ve ödüller aldı.

SİNOPSİS

İstanbul’da bir kitap ciltleme dükkanı işleten Karadeniz kökenli bir ailenin Lodos ve Poyraz adında iki oğlu vardır. Amerika’dan yeni dönen ve bir boksör olan Lodos illegal boksa karıştığı için babası ile gerginlik yaşar ve bu ailenin diğer üyeleri ile de artan bir çatışmaya dönüşür. Bir gün evin kedisi Hamlet ortadan kaybolunca suçluluk duygusu gitgide artan Lodos’un şehri İstanbul’da rüzgar daha sert esmeye başlar.

SYNOPSIS

A family runs a bookbinding store in Istanbul and has two sons Lodos and Poyraz named after two opposite winds. Lodos is the younger son and a boxer. Upon his arrival from America, the house cat Hamlet dissappears.  As an underground boxer Lodos’s guilt and his conflict with the family increase and so do the winds  Blowing across the Bosphorus.

 

YAZAN VE YÖNETEN / WRITTEN AND DIRECTED BY

FATİH HACIOSMANOĞLU

 

OYUNCULAR / CAST

SUNA SELEN

FATİH HACIOSMANOĞLU

ALİ SAVAŞÇI

YASEMİN GÜVENÇ

CENGİZ BOZKURT

OKTAY DENER

BANU FOTOCAN

ÖZGÜR ATKIN

UFUK ŞEN

JOANNE BELLINGER

DAVID OGREN

“TAŞ YASTIK”                      BASIN BÜLTENİ

Shakespeare’in 400. yılını kutladığımız bugünlerde, 2007 yılında Şanghay Uluslararası Film Festivali’nde Dünya prömiyeri yapan ve 2008 yılında Türkiye’de vizyona giren Fatih Hacıosmanoğlu’nun yönetmenliğini yaptığı “Taş Yastık” filmini tüm sinemaseverlerle yeniden paylaşmak istedik. İstanbul’da yaşayan Karadenizli bir ailenin Lodos ile Poyraz adında iki oğlu vardır. Yurt dışından yeni dönen ve bir boksör olan Lodos’un illegal boksa karıştığı için babası ile gerginlik yaşaması, ailenin diğer üyeleri ile de çatışma yaşamasına neden olur. Lodos’un çocukluk arkadaşı Ali ve bir kafede garsonluk yapan güzel Roxanne’ın da dahil olduğu öyküde, bir gün evin kedisi Hamlet ortadan kaybolmasıyla suçluluk duygusu git gide artan Lodos’un şehri İstanbul’da, rüzgar daha sert esmeye başlar.

 

Yönetmen         :         FATİH HACIOSMANOĞLU

Süre                   :        96 Dk.

Filmi izlemek için lütfen tıklayın.

 

ÖDÜLLER

Taş Yastık, 2007 yılında Kazakistan’ın Almatı kentinde düzenlenen ve jüri üyelerini, Andrey Tarkovski’nin okuldaşları VGIK profesörlerinin oluşturduğu Avrasya Uluslararası Film Festivali’nde “EN İYİ YÖNETMEN” ödülünü kazanmıştır.

Taş Yastık, 2008  Yılında Cengiz Aytmatov’un 80. yılı anısına düzenlenen Issyk Kul Uluslararası Film Festivali’nde “JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ”nü kazanmıştır.

2008 yılında Japonya’da düzenlenen Skip City D_Cinema Film Festivali’nin yarışmalı resmi bölümünde yer almıştır.

 

Latest Genel ItemWILLIAM SHAKESPEARE