ON ADIM (TEN STEPS)

SYNOPSIS: American film director Tina arrives in Turkey to shoot her new film and to meet her son after twentyfive years of absence. However the producer lets her down because the main actor leaves the Project.Then she meets her loyal assistant Ilhan at an artists’ cafe and Ayvaz, an actor who washes the dishes and owes gambling debt to the local mafia. After a stormy midnight in Istanbul they find themelves in a little village on the Aegean Sea. With the suprise arrival of her son and his fiance they try to shoot the film of their dream under the sheltering sky and within the eclipse of misunderstandings.

CREDITS

ORIGINAL TITLE: ON ADIM

ENGLISH TITLE: TEN STEPS

DURATION: 120 MIN

DIRECTOR: FATİH HACIOSMANOĞLU

SCREENLAY: FATİH HACIOSMANOĞLU

PRODUCER: FATİH HACIOSMANOĞLU

RELEASE DATE: DECEMBER 8th, 2017

 

FATİH HACIOSMANOĞLU (AYVAZ)

DIANE CALDWELL (TINA)

BURAK ÜZÜMKESİCİ (HAKAN)

ZELİHA GÜRSOY (HALE)

SARPER İLHAN (İLHAN, PALYAÇO)

ÖZGÜR ATKIN (TAKSİ ŞOFÖRÜ)

BURAK ÇİMEN (HAŞMET)

ALPER TÜRKKAN (TAMİRCİ)

DURALİ AKKAYA (ŞİFACI)

BURAK AKKAYA (TORUN)

ELİT ÇAM (GARSON KIZ)

HAKAN TUĞRUL (MÜZİSYEN I)

KENJI TAKASAKI (MUZISYEN II)

MUSTAFA BİRİNCİ (TRENDEKİ MÜZİSYEN I)

ÖMER UYGUN (TRENDEKİ MÜZİSYEN II)

AHMET ÇAĞLAR BAYATLI (KORUMA)

MUHSİN ŞENGÜL (DOMİNOCU I)

NACİ IŞIK (DOMİNOCU II)

SERHAT TALAY (METRODAKİ MÜZİSYEN)

SÜMBÜL ALTINTAŞ (KOMŞU)

TEKİN ÜNVER (PANSİYONCU)

CINEMATOGRAPHY: KORAY ERÇELEBİ

ART DIRECTOR: DİLEK HACIOSMANOĞLU

EDITING: FATİH HACIOSMANOĞLU

MUSIC: HAKAN TUĞRUL

SOUND DESIGN: ADALAT KHALILOV

SOUND SUPERVISER: ALPER TÜRKKAN

 JEK FİLM

CONTACT: FATİH HACIOSMANOĞLU

ADRES: DOGANCILAR CAD. NO:72-8

34672 ÜSKÜDAR/İSTANBUL/TURKEY

GSM: 90 532 647 9921 TEL: 90 216 334 4350 E-MAIL: jekfilm@gmail.com WEBSITE: www.jekfilm.com

TAŞ YASTIK / CONCRETE PILLOW

2007 Yılında Şangay Uluslar arası Film Festivali’nde dünya prömiyeri yapan Taş Yastık 2008 yılında Türkiye’de vizyona girdi. Japonya’dan Polonya’ya bir çok film festivaline davet edildi ve ödüller aldı.

SİNOPSİS

İstanbul’da bir kitap ciltleme dükkanı işleten Karadeniz kökenli bir ailenin Lodos ve Poyraz adında iki oğlu vardır. Amerika’dan yeni dönen ve bir boksör olan Lodos illegal boksa karıştığı için babası ile gerginlik yaşar ve bu ailenin diğer üyeleri ile de artan bir çatışmaya dönüşür. Bir gün evin kedisi Hamlet ortadan kaybolunca suçluluk duygusu gitgide artan Lodos’un şehri İstanbul’da rüzgar daha sert esmeye başlar.

SYNOPSIS

A family runs a bookbinding store in Istanbul and has two sons Lodos and Poyraz named after two opposite winds. Lodos is the younger son and a boxer. Upon his arrival from America, the house cat Hamlet dissappears. As an underground boxer Lodos’s guilt and his conflict with the family increase and so do the winds Blowing across the Bosphorus.

YAZAN VE YÖNETEN / WRITTEN AND DIRECTED BY

FATİH HACIOSMANOĞLU

 

OYUNCULAR / CAST

SUNA SELEN

FATİH HACIOSMANOĞLU

ALİ SAVAŞÇI

YASEMİN GÜVENÇ

CENGİZ BOZKURT

OKTAY DENER

BANU FOTOCAN

ÖZGÜR ATKIN

UFUK ŞEN

JOANNE BELLINGER

DAVID OGREN


“TAŞ YASTIK”

Shakespeare’in 400. yılını kutladığımız bugünlerde, 2007 yılında Şanghay Uluslararası Film Festivali’nde Dünya prömiyeri yapan ve 2008 yılında Türkiye’de vizyona giren Fatih Hacıosmanoğlu’nun yönetmenliğini yaptığı “Taş Yastık” filmini tüm sinemaseverlerle yeniden paylaşmak istedik. İstanbul’da yaşayan Karadenizli bir ailenin Lodos ile Poyraz adında iki oğlu vardır. Yurt dışından yeni dönen ve bir boksör olan Lodos’un illegal boksa karıştığı için babası ile gerginlik yaşaması, ailenin diğer üyeleri ile de çatışma yaşamasına neden olur. Lodos’un çocukluk arkadaşı Ali ve bir kafede garsonluk yapan güzel Roxanne’ın da dahil olduğu öyküde, bir gün evin kedisi Hamlet ortadan kaybolmasıyla suçluluk duygusu git gide artan Lodos’un şehri İstanbul’da, rüzgar daha sert esmeye başlar.

Yönetmen       :        FATİH HACIOSMANOĞLU

Süre                 :       96 Dk.

Filmi izlemek için lütfen tıklayın. 


ÖDÜLLER

Taş Yastık, 2007 yılında Kazakistan’ın Almatı kentinde düzenlenen ve jüri üyelerini, Andrey Tarkovski’nin okuldaşları VGIK profesörlerinin oluşturduğu Avrasya Uluslararası Film Festivali’nde “EN İYİ YÖNETMEN” ödülünü kazanmıştır.

Taş Yastık, 2008 Yılında Cengiz Aytmatov’un 80. yılı anısına düzenlenen Issyk Kul Uluslararası Film Festivali’nde “JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ”nü kazanmıştır.

2008 yılında Japonya’da düzenlenen Skip City D_Cinema Film Festivali’nin yarışmalı resmi bölümünde yer almıştır.

BRİÇ

Olimpiyat komitesinin onayladığı bir zeka sporu olan BRİÇ Belgeselini Jek Film ekibi olarak 2013 yılında Türkiye Briç Federasyonu için tamamlamanın gururunu yaşıyoruz. Türkiye ve Dünya Briç Federasyonları başkanları ile dünyanın en iyi Briç oyuncularının da dahil olduğu bu belgeselde briç oyununun renkli dünyasını daha yakından tanımak isteyenlere keyifli seyirler diliyoruz.

DIRECTOR: FATİH HACIOSMANOĞLU 

A MIND GAME BRIDGE

We are proud to present The Documentary “BRIDGE” produced by Jek Film. We invite you to explore the mind game Bridge in this documentary which includes the president of The World Bridge Federation and Turkish Bridge Federation as well as the best bridge players in the world.

Bridge is a mind game approved by the Olimpic Commitee.